EMDR Vám může pomoci s řešením posttraumatického syndromu

Červen 23rd, 2016

Stali se Vám v životě něco, co Vás velmi poznamenalo? Mohlo jít o situaci, která je pro člověka velmi zatěžující, jako je řešení přírodní katastrofy, autonehody, smrti blízké milované osoby, nebo násilného činu spáchaného na Vaší osobě. Mnoho věcí nám může udělat nepříjemnou stopu na duši. Váš zážitek Vás nemůže nechat klidnými a neustále se Vám vrací na mysl, do snů a je stále ve Vašem podvědomí. Sami nad takovým problémem nedokážete zvítězit. Společně s odborným lékařem, psychologem nebo psychoterapeutem, si na to toto bolestivé místo sáhnete. Jen tak se může spolehlivě zahojit. Je spousta metod, jak se s tímto nepříjemným problémem vyrovnat. Mnoho lékařů využívá novou metodu s názvem EMDR.

 

Účinná pomoc

O metodě EMDR jste možná ještě neslyšeli. V psychoterapii se teď využívá stále častěji, protože jsou prokázány velmi dobré výsledky. Za pomocí stimulace mozku, a poznání samotného problému, dojde k zmírnění nepříjemných dopadů posttraumatického syndromu. Psycholog Praha Vám pomůže se s celou situací sžít. Tato nová metoda je intenzivnější a má rychlejší a prokazatelnější účinky.

 

Pokud Vás trápí posttraumatický syndrom, musíte jej začít co nejrychleji řešit

Tento jev není vůbec ojedinělý. Život nám nachystal spoustu spletitých cestiček, které jsou trnité, a projít jimi dá člověku hodně zabrat. Lidé, kteří mají za sebou velmi těžký a psychicky náročnou situaci, jako je násilný čin, přírodní katastrofa, ztráta velmi blízké osoby, nebo autonehoda, se musí potýkat s posttraumatickým syndromem. V danou chvíli situaci ustáli, přežili, ale za pár týdnů se jim celý sled událostí vrací před oči dík nočním můrám a psychickému tlaku. Jako všichni, máte možná i Vy tendenci potlačování tohoto nepříjemného zážitku. To ale není řešení, protože se problém dříve, či později znovu objeví. Nejlepším řešením, které můžete udělat je psychoterapie EMDR.

Leave a ReplyReklamní články: Noel-webb.cz

Rock-kitty.net