Vyjímečnost a pýcha Jizerských hor

Listopad 18th, 2014

Když chceme vyrazit za zábavou, novými zážitky a navštívit nová místa, můžeme zamířit do Jizerských hor. Nabídka přírodních krás, kultury, památek, sportu a akcí je zde nespočet. Navíc Jizerské horsy spadají do chráněné krajinné oblasti, což jak už od názvu vypovídá, mají co nabídnout z přírodního bohatsví a jejich krás. Když se pozorně porozhlédneme, můžeme využít slevy na pobyty na horách a užít si více zábavy a relaxace v místních kavárnách a restauracích, nebo odpočinku ve wellness.

Asi nejznámější je Ještědský televizní vysílač, který nechal vybudovat architekt Karel Hubáček. Věž je známá nejen díky své výšce 98 metrů, ale i díky volně dostupnému výstupu, restauraci ve věži a také hotelu pro ty, kteří zde chtějí rovnou přenocovat, nebo zde strávit svou část pobytu. Jizerské hory jsou známé také díky turistice, rašeliniště, rašelinné horské louky, skalnaté pohoří a skály lákají svým kouzlem. Botanická zahrada, zoologické centrum nebo zábavní park Babylon najdou své milovníky jak u těch nejmladších, tak u těch nejstarších.

Sport pro každého

Zážitky nemusejí být vždy stejné, především díky rozmanitosti zábavy. Můžeme si vypůjčit kola nebo Nordic walking, horské koloběžky, čtyřkolky, nebo horolezeckou výbavu. Ti co mají více odvahy mohou vyzkoušet také adrenalinové sporty jako jsou například paragliding, tandemový seskok padákem, navštívit lanový park, vyzkoušet jízdu na sagaway, aquazorbing, bobovou dráhu, drytooling a mnoho dalšího. A jak už ke sportu patří, je třeba i pořádně odpočívat a regenerovat.

Po práci koláče

Na správnou relaxaci a odpočinek jsou zde místní lázně a wellness. Svěřit se do rukou profesionálů, kteří o nás pečují je čas od času potřeba. Na výběr z procedur máme masáže, celotělové zábaly, peelingové kůry, uvolňující koupele, nebo některé ze společných cvičení. Nejen že si odpočineme po fyzické i psychické stránce, prospívá to navíc celkové kondici. Tělo se detoxikuje, zbavuje se škodlivých látek, uvolňují se zablokované a ztuhlé svaly, lymfatický systém i krevní oběh se zlepšuje. Využijte slevy na pobyty a dopřejte si zajímavou odpočinkovou dovolenou v Jizerských horách.

Leave a ReplyReklamní články: Noel-webb.cz

Rock-kitty.net