Oblíbené wellness procedury

Září 8th, 2014

Dopřejte vašemu tělu péči, jakou si zaslouží za to, co pro vás všechno dělá. Pokud vaše tělo není v pohodě, nemůžete být v pohodě ani vy sami. Wellness procedury vás dají po fyzické i psychické stránce dohromady a vlijí vám novou energii do žil. Na světě existují stovky různých procedur a každému jedinci vyhovuje něco jiného. Někdo dává přednost klidné masáži s vířivou koupelí, druhý zase upřednostňuje aktivně strávený čas v přírodě nebo v posilovně. Jak se říká, sto lidí sto chutí, ale jaké procedury patří mezi lidmi k těm oblíbenějším?

Nejstarší forma terapie

Mezi nejstarší a nejoblíbenější wellness proceduru patří masáž. Masáže se dělí podle užívané techniky a využití. Kvalitně provedená masáž vám uleví od bolesti, stresu, únavy a vyléčí i zranění. Na světě nalezneme více než sto rozdílných druhů masáží. U něžného pohlaví je velmi oblíbená masáž obličeje, po které se každá žena cítí svěže a mladě. Masírováním obličeje se uvolní svaly v tenzi, výraz v obličeji se změní a dámy mládnou. Naproti tomu lidé věnující se vrcholovému sportu využívají masáž k zahřání svalstva před výkonem a poté ke zkrácení doby regenerace namáhaného svalstva.

Nordic Walking milují špičkoví sportovci i senioři

Další oblíbenou wellness aktivitou je Nordic walking. Tato „”chůze s hůlkama”, při které se posilují svaly celého těla, si získává, čím dám tím více příznivců. Velkou zásluhu na tom má fakt, že Nordic Walking je sport, který mohou provozovat všechny věkové kategorie. Při Nordic Walking se budete cítit jako běžci na lyžích prohánějící se po zasněžených pláních. Dnes se hůlky staly již běžnou součástí všech milovníků túr vyrážejících na pobyty spojené s procházkami v přírodě či na horách. Hole vám umožní ujít daleko větší vzdálenosti a zmenší zátěž vašich kloubů.

Pokud nevíte, kam za wellness vyrazit, určitě navštivte slevové portály nabízející slevy na wellness pobyty. Stránky slevových portálů vás inspirují, nabídnou vám mnoho lokalit pro váš pobyt a pak už si stačí jen vybrat, které místo bude pro vás to nejlepší pro správné načerpání nové energie do vašeho těla.

Leave a ReplyReklamní články: Noel-webb.cz

Rock-kitty.net