Navštivte chloubu Benátské riviéry

Srpen 20th, 2015

Jen těžko byste na severním pobřeží Jadranu hledali oblíbenější letovisko než Bibione. Do tohoto italského letoviska v provincii Benátky se již desítky let sjíždějí čeští turisté, aby si právě zde vychutnali tu pravou dovolenou v Itálii. Bibione rok od roku zkvalitňuje své služby, ubytování i zázemí tak, aby uspokojili pokud možno všechny požadavky svých hostů. Musíme říci, že se jim to daří na výbornou a turisté přijíždějící sem ze všech koutů Evropy si Bibione nemohou vynachválit.

Italské letovisko

Bibione je vhodné nejen pro rodiny s dětmi Hlavní dominantou italského Bibione je bezesporu osmikilometrová písčitá pláž, která má pozvolný vstup do vody a je zcela nekuřácká. Toto opatření proti kouření platí od minulého léta a hlavním důvodem jeho zavedení bylo, aby turisté mohli ničím nerušeni dýchat čistý mořský vzduch. Pláž je díky mírnému sklonu vhodná pro děti, které se navíc v Bibione mohou těšit i na lunapark, nespočet dětských hřišť a dětských heren. Poblíž pláže stojí rovněž mnoho stánků nabízejících různé vodní atrakce vhodné pro děti i dospělé jako například jízdu na skútru, šlapací loďky či windsurfing. Milovníci sportu se dále mohou těšit na tenis, plážový volejbal, půjčovnu kol a in-line bruslí.

Tradiční trhy a zábava v centru města

Italské letovisko ležící na Benátské riviéře je rozděleno do tří částí. V centru Bibione rozhodně neočekávejte klid a nudu, ale pořádný ruch a zábavu, protože v centru města to žije ve dne v noci. Nachází se zde spoustu stylových barů, restaurace nabízející pravé italské speciality, obchody s italskou módou, výše zmíněný lunapark a hlavně davy bavících se lidí. Jednou do týdne se v centru konají i tradiční trhy, na kterých panuje veselá atmosféra a ze všech koutů se na vás line vůně jídla a čerstvých potravin. Druhou částí města je poklidné Lido del Sole a kompromis mezi klidem a zábavou nalezneme v městské části Lido del Pini.

Výlety do okolí

Pokud vás během vaší dovolené zasáhne špatné či chladné počasí, určitě nezoufejte. Bibione je totiž díky výhodné pozici ideálním výchozím bodem pro vaše výlety po okolí. Nejkrásnější jsou výlety do romantických Benátek, historického jádra města a přístavu Terst nebo výlet za historií do středověkého Aquileia.

2 Responses to “Navštivte chloubu Benátské riviéry”

  1. Thanks for sharing your thoughts on honest car hire.
    Regards

  2. ig napsal:

    Very quickly this web site will be famous amid all
    blogging and site-building people, due to it’s fastidious articles

Leave a ReplyReklamní články: Noel-webb.cz

Rock-kitty.net