Letní idylka v Chorvatsku

Červenec 24th, 2015

Opět ta samá pláž. Po pěti letech zase na tom samém místě. Dlouhý přístav, u kterého kotví pořád ty samé lodě jako každý rok, pojmenovány ženskými jmény. S prodavači co ve stánku prodávají kebab, si už dva roky tykáme. Na pláži poblíž přístavu máme své místo na které se dostaneme i se zavřenýma očima. Chorvatsko po sté – nuda.

Je na čase změnit způsob trávení své dovolené. Odpoutejme se od stereotypu, který nás zadržuje v nekonečném koloběhu navštěvování stále stejného místa, ač je to pro nás pohodlné a ať je místo jakkoliv přitahující. Chorvatsko nejsou jen hezké pláže s bujarým nočním životem v úzkých uličkách. Je to v prvé řadě země obrovských možností pro turisty. V dnešní době je zcela jednoduché nalézt si informace o jakémkoliv místě v jakékoliv zemi. Stačí nám, usednou k internetu a chvíli hledat ty správné informace.

Zjistíme, že je možno vybrat si z několika možností. Můžeme se rozhodnout pro vysokohorskou turistiku, nebo pohodový odpočinek na pláži. Projet celé pobřeží Chorvatska od severu na jich, ve vypůjčeném autě, nebo karavanu. Využít last minute zájezdů, zájezdů vlastní dopravou do Chorvatska s připraveným ubytováním a polopenzí – tím se pro nás samotná cesta stane cíl a už po ní zažijeme spoustu dobrodružství s návštěvou různých zajímavých míst, které na nás cestou čekají. Můžeme se stát kapitánem na lodi, brázdit nádherným mořem od jednoho přístavu k druhému a koupat se v jeho vodách. Můžeme cokoliv.

Výhody dovolené v Chorvatsku

Největší výhodou Chorvatska je jistě jeho dostupnost. Dnes nám stačí pouze občanka a pár tisíc. Není dokonce problém se zde vydat pouze na víkend. V pátek večer vyjet, okoupat se v moři a v neděli domů. Pokud nás v autě jede 5, stává se rozpočet na takovouto cestu opravdu milou záležitostí. A zase máme možnost vyhledat si ubytování pouze na jednu, nebo dvě noci v jednom z mnoha hostelů nebo privátů. Takže náš zájezd do Chorvatska nás nemusí obrat o dovolenou, uvidíme moře, zažijeme dobrodružství a to během několika málo dnů. Nechme tuto krásnou zemi, ukázat nám co vše se v ní skrývá.

Leave a ReplyReklamní články: Noel-webb.cz

Rock-kitty.net