Dovolená v Turecku v letovisku Alanya

Prosinec 28th, 2015

Dovolená v Turecku je pro české turisty stále jistým synonymem exotické dovolené za přijatelnou cenu. Jedním z nejoblíbenějších tureckých letovisek, které je hojně navštěvováno turisty z celého světa, je přímořské město Alanya nacházející se ve východní části Turecké riviéry. Toto město bylo v minulosti významným politickým centrem a před několika staletími bylo sídlem pirátů, jejichž odkaz zde ještě stále můžete nalézt.

Dominantou letoviska Alanya jsou však nejen jeho historické památky, ale také dvě nádherné pláže, které skýtají široký prostor pro ničím nerušenou relaxaci, sport i zábavu. Zajímají- li vás informace o dovolené v Turecku či aktuální nabídka zájezdů na českém trhu, pak navštivte webové stránky srovnávače zájezdů New Travel.cz, na nichž naleznete nejen přehledné informace o zájezdech a jednotlivých lokalitách, ale také informace o slevách či konkrétní zájezdy.

Kleopatřina pláž

První pláž, na kterou jistě povedou vaše kroky po příjezdu do Alanye, nese jméno podle egyptské královny Kleopatry, která se zde měla podle pověsti zastavit na své cestě do Středomoří, Kleopatřina pláž. Tato pláž je vyhlášená zejména svou průzračně čistou vodou, jemným pískem a zátokou vytvářející jedinečný dojem a fantastické scenérie jako stvořené pro vaši spokojenou dovolenou v Turecku. Zárukou kvality Kleopatřiny pláže j nejen fakt, že je hojně vyhledávána, ale zejména prestižní ocenění Modrá vlajka, které je udělováno nejlepším plážím světa. Kleopatřina pláž je vhodným místem zejména pro ty, kdo mají rádi dlouhé plavání. Ti se mohou vydat podél pobřeží až k jeskyni Fosforlu.

Keykubátova pláž

Druhou z pláží rozkládající se podél letoviska Alanya je Keykubátova pláž. Na rozdíl od Kleopatřiny pláže zde naleznete poměrně hrubší písek, který se místy mísí s oblázky. Tato pláž je oblíbená zejména mezi rodinami s dětmi, které si zde mohou užívat klidnější odpočinek, než na Kleopatřině pláži a ničím nerušené vodní radovánky. Keykubátova pláž je také výborným místem pro dlouhé procházky. Velmi oblíbené jsou zejména výlety podél pobřeží k četným jeskyním nebo historickým památkám.

Leave a ReplyReklamní články: Noel-webb.cz

Rock-kitty.net